Bejelentkezés

Regisztrálás

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Titkos kulcs Emlékezz rám

TÉMA: Idős kutya bőrproblémái

Idős kutya bőrproblémái 2016 jan. 24 19:39 #35

Tisztelt Doktor Úr! 11 éves kb. 45 kg súlyú kutyusomnál júniusban kezdődtek a bőrproblémák. Előszőr bolhaekcémára gyanakodtunk, bár Kiltix nyakörv volt rajta, kapott spot-ont, de a problémák nem enyhültek, inkább súlyosbodtak. A kutya a talpait véresre vakarta a betonon, hátsó lábai ödémások voltak, az egész testéről rágta a szőrt. Állatorvos kinn volt, kapott steroid injekciót, attarax tablettát, pár napig jobban volt, utána minden kezdődött elölről. Vettek tőle bőrkaparékot, negatív volt. Csirkehúst teljesen kivontam a táplálásából, vettem hypoallergén tápot, az sem javított az állapotán. Napi 6 prednisolon tablettával valamelyest javult az állapota, de nem akartam az idős kutyát steroiddal tömni. Ekkor az állatorvos javaslatára külföldről hozattam Apoquel 16 tablettát, és napi 1,5 tablettával a kutya csodálatosan javulni kezdett. Október óta szedi a gyógyszert, azóta levedlett, gyönyörű fényes lett a szőre, és megszűnt a vakaródzás, rágás. Kérdésem, hogy Magyarországon hogy lehetne hozzájutni a gyógyszerhez, illetve van-e valamilyen itthoni készítmény, amit adhatok a kutyának, abban az esetben, ha valamilyen okból kifolyólag nem tudok hozzájutni az Apoquel-hez. Üdvözlettel Benkő Judit
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Idős kutya bőrproblémái 2016 febr. 18 08:53 #38

Kedves Judit!

Először is elnézését kérem a megkésett válaszért!

Igen, a tünetek hátterében valóban az allergiás bőrprobléma állhat, aminek egyik gyógyszere az antihistamin kezelés, vagyis az Ön által alkalmazott Apoquel tabletta. Az Apoquel tabletta jelenleg sajnos itthon nincs forgalomban, mások is Ausztriából tudják beszerezni. Mivel egy levédett új hatóanyagról van szó, ezért sajnos helyettesítő készítményhez sem lehet hozzá jutni.

Viszont jó hír, hogy tavasztól (azaz március közepétől) itthon is forgalomba kerül a tabletta

Idős kutya bőrproblémái 2016 febr. 18 09:48 #40

Kedves Doktor Úr!

Köszönöm válaszát! Én legutoljára Spanyolországból rendeltem Apoquelt.
Nagyon örülök, hogy itthon is fogják forgalmazni, mert biztos sok kutyán fog segíteni.

Üdvözlettel

Benkő Judit
Moderátorok: dr Paál Csaba

Amennyiben hibát vagy problémát észlel a fórum működésében, jelezze azt az admin@vel-vet.net címre.

Előző hozzászólások