Bejelentkezés

Regisztrálás

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Titkos kulcs Emlékezz rám

TÉMA: Macska-FORL

Macska-FORL 2016 jún. 19 11:23 #53

Kedves Doktor Úr! Van egy MC cicám, 4 éves.Régóta gyanakszom de most bizonyossá vált hogy sajnos FORL-ja van :(
Doktorunk szerint nem tehetek semmit-ezt én is tudom, de arra nem tudott választ adni, hogy az erős ínygyulladását mivel tudnám csökkenteni.Azt szeretném kérdezni, hogy Ön szerint mivel kezelhetném hogy javítsam az életminőségét?
Fogköve nincs, és fogkrémeket kap naponta.De fokozott nyálképződése és borzasztó szájszaga van.A szívem szakad meg hogy tehetetlen vagyok :( Válaszát előre is köszönöm !
Utolsó szerkesztés: 2016 jún. 19 11:24 Írta: Fekete Katalin.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Macska-FORL 2016 jún. 21 09:33 #55

Kedves Katalin!

Sajnos ez a maine coon macskáknál nem ritka fajta betegség. Ha már észlelte a problémát, akkor fokozatos progresszióra, vagyis romlásra kell számítani, mivel célzott hathatós gyógyszer, továbbá kezelés erre a betegségre nincsen.

Alapvető ilyen esetben a megfelelő szájhigiénia biztosítása, rendszeres lepedék oldó szájfertőtlenítő kezelésekkel (DENTISEPT gél), fogkő esetén annak mielőbbi eltávolítása, valamint a fogíny gyulladása esetén annak rendszeres gyulladáscsökkentő antibiotikus kezelése. A fogak zománchiányos területei pedig fogtöméssel javítanak az állapoton. Továbbá ha a fogak gyökerei is áldozatául esnek, akkor a fogak eltávolítása jöhet szóba.

Sajnos számítani kell arra, hogy egy ilyen betegséggel terhelt állat a vártnál jóval hamarabb el fogja veszíteni a fogazatát, a megfelelő megelőző kezelések ellenére is.

Macska-FORL 2016 jún. 21 15:11 #56

Kedves Doktor Úr!
Köszönöm szépen a gyors választ.Ezekkel mind tisztában vagyok
-sajnos-alaposan körüljártam a témát.
Igazából arra kellene válasz, hogy van-e olyan gyógyszer ,gyulladáscsökkentő,vagy bármi amivel javítani tudok az életminőségén,esetleg csökkenteni tudnám a gyulladást hosszútávon?
Dentisepten kívül? Azt folyamatosan használjuk,illetve fogrémeket is.
Köszönettel:F.K.
Utolsó szerkesztés: 2016 jún. 21 15:12 Írta: Fekete Katalin.
Moderátorok: dr Paál Csaba

Amennyiben hibát vagy problémát észlel a fórum működésében, jelezze azt az admin@vel-vet.net címre.

Előző hozzászólások